Podsumowanie roku 2016

Rok 2016 dobiega końca.  Był to rok (a raczej ostatnie 3 miesiące) dużego wzrostu Devcornera. W tym artykule pokażę Ci statystyki z ostatniego roku i przedstawię plany na 2017.

2016 vs 2015

ruch na stronie

Tak wygląda ruch na stronie z 2016 roku (niebieski)  w porównaniu do 2015 (pomarańczowy). Przez większość miesięcy statystyki są bardzo zbliżone. Większa różnica pojawiła się dopiero we wrześniu. Wtedy ruch zaczął gwałtownie rosnąć.

Społeczność

Zobaczmy kilka wykresów dotyczących Was – czytelników Devcornera.

Miejsce zamieszkania

miejsce zamieszkania

Płeć i wiek

wiek plec

Te dane pochodzą z Facebooka. Są według mnie bardziej wiarygodne niż te podawane przez Analytics.

Przeglądarka

przegladarki

Wygląda na to, że Chrome dominuje wśród Web Developerów 🙂

Najpopularniejsze treści

popularne strony

Pomijając stronę główną (/) i podstronę Kursy (/kursy) najpopularniejszym materiałem okazał się poradnik „Strona internetowa w 3 minuty”. Co ciekawe nie był to nawet artykuł umieszczony na blogu.

Devcorner w sieci

alexa devcorner

Plany na 2017

W 2017 roku na blogu będą pojawiać się 2 artykuły tygodniowo (wtorki i soboty). Będzie dużo praktycznych poradników i nowych kursów. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, to zapisz się do newslettera lub polub stronę Devcorner na Facebooku.

Do zobaczenia w 2017 🙂

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

49 narzędzi Webmastera – odbierz darmowego ebooka! 10 języków programowania z najwyższymi zarobkami w 2017 roku Konkurs – wypełnij krótką ankietę i wygraj książkę [zakończony]
View Comments
  • Bardzo fajnie, że będziesz pisał częściej. Dotarłem na Twój blog z wykopu po tym artykule o stronie w 3 minuty i od razu dodałem go do feedly. Co prawda potem zobaczyłem, że coś blog chyba nie jet zbyt często aktualizowany, ale jeśli to się zmieni to super. Powodzenia.