close
PHP

10 przydatnych bibliotek PHP – maj 2017

10-bibliotek-php-maj

W tym artykule poznasz 10 użytecznych bibliotek PHP, które mogą okazać się przydatne w Twoich przyszłych projektach. Nie przedłużając, przejdźmy do pierwszej z nich.

Doorman

Doorman pozwala na generowanie kodów dostępowych, które możesz rozdać testerom swojej aplikacji Laravel. Możesz powiązać kod z wybranym adresem email, udostępnić go dla wszystkich, ustawić ograniczoną ilość kluczy i datę wygaśnięcia dostępu.

Grav

Grav został uznany za najlepszy otwartoźródłowy system CMS 2016 roku. Ten tytuł zawdzięcza prostocie użytkowania, szybkości i wielu przydatnym funkcjom takim jak np. wbudowane narzędzie do robienia backupów.

grav

Money

Money to biblioteka, która ułatwia pracę z pieniędzmi. Pozwala między innymi na formatowanie i wymianę walut.

CalendR

CalendR to prosty sposób na korzystanie z kalendarza w PHP.

Filterus

Filterus to prosta biblioteka służąca do filtrowania danych. Każda klasa filtrująca posiada dwie główne metody: filter (zwraca zmodyfikowaną wersję parametru) i validate (zwraca true/false).

Emoji

Ta biblioteka generuje obrazki emoji na podstawie tekstu. Może się przydać podczas tworzenia blogów, for internetowych itd.

libphonenumber for PHP

libphonenumber fo PHP to biblioteka PHP, która służy do parsowania, formatowania, przechowywania i walidacji międzynarodowych numerów telefonu.

Cartographer

Cartographer to biblioteka przydatna podczas generowania plików sitemap (mapa strony). Potrafi tworzyć mapy o dowolnej wielkości.

Zxcvbn-PHP

Zxcvbn-PHP to tester siły hasła. Możemy jej użyć do walidacji hasła podczas rejestracji. Porównuje hasło z listą 10.000 najpopularniejszych haseł, popularnymi imionami, wyrazami, datami itd.

Bob

Bob to narzędzie służące do automatyzacji określonych czynności w PHP.