close
php

W tym artykule poznasz 10 użytecznych bibliotek PHP, które mogą się okazać przydatne w Twoich przyszłych projektach. Nie przedłużając, przejdźmy do pierwszej z nich.

Rinvex Country

Rinvex Country pozwala na pobranie szczegółowych danych o krajach. Możesz pobrać stolicę, kontynent, państwa sąsiadujące, walutę i dziesiątki innych wartości.

Dompdf

Dompdf to generator PDF, który przetwarza strukturę HTML w plik .pdf. Poniższy kod wygeneruje PDF zawierający stronę A4 w orientacji horyzontalnej z napisem “Devcorner.pl”.

Imagine

Imagine to biblioteka PHP, która pozwala na obróbkę plików graficznych. Umożliwia zmianę rozmiaru, przycinanie, filtry, rysowanie, edycję metadanych i wiele innych opcji.

Instaphp

Instaphp znacznie upraszcza korzystanie z API Instagrama. Po uwierzytelnieniu możemy pobierać z tego serwisu różne dane – zdjęcia, użytkowników, komentarze itd.

PHPExcel

PHPExcel to biblioteka umożliwiająca operacje na arkuszach kalkulacyjnych. Odczyt, aktualizacje i tworzenie nowych arkuszy nie stanowi żadnego problemu. Poniższy kod pobierze dane z dokument.xls i wyświetli je na stronie.

Munee

Munee służy do optymalizacji plików. Umożliwia łączenie, kompilacje i optymalizację kodu (rozmiarowo).

Faker

Faker pozwala na generowanie tysięcy fałszywych danych. Sprawdzi się świetnie na przykład w testach serwisu lub generowaniu dokumentów XML.

SEOstats

SEOstats umożliwia pobranie statystyk SEO ze źródeł takich jak Alexa, Google, Mozspace, SEMRush i kilku innych.

Botman

Botman to biblioteka PHP, która służy do tworzenia botów massenger. Działa z większością popularnych platform takich jak Facebook Massanger i Slack.

Swap

Swap znacznie ułatwia uzyskanie kursów wymiany walut. Umożliwia pobieranie kursów z kilku różnych źródeł, a nawet na wyświetlanie danych historycznych.

Tags : biblioteki php
  • Oskar Masłek

    Świetny artykuł, podoba mi się biblioteka Munee. Na pewno do przetestowania przy następnym projekcie! 🙂 Moze kolejny wpis bedzie o 10 bibliotekach jQuery ? 😊