10 niesamowitych tabel jQuery

Tworzenie tabel bywa problematyczne, szczególnie jeśli musimy wyświetlić dużo kolumn. W tym przypadku zazwyczaj pojawią się problemy z responsywnością i zachowaniem czytelności tabeli. Oprócz tego często będziemy musieli tworzyć mnóstwo funkcjonalności takich jak sortowanie, filtrowanie i wyszukiwanie.

W tym artykule poznasz 10 wtyczek jQuery, które rozwiążą Twoje problemy z tworzeniem zaawansowanych tabel.

jQuery KingTable

jQuery KingTable pozwala na wygenerowanie tabeli na podstawie wprowadzonych danych. Umożliwia paginacje po stronie serwera i klienta, wyszukiwanie danych w tabeli i tworzenie własnych filtrów.

king table

stacktable.js

Stacktable.js to plugin jQuery, który pozwala konwertować szerokie tabele na mniejsze – znacznie lepiej wyglądające na urządzeniach mobilnych.

stacktable

FooTable

FooTable to responsywa tabela zbudowana z myślą o Bootstrapie. Mimo to, działa równie dobrze bez niego. Obsługuje paginacje, sortowanie i edycję danych.

footable

Tabella.js

Tabella.js to dynamiczna i responsywna tabela z możliwością dotykowego przewijania. Może pobrać dane z pliku JSON lub z istniejącej już tabeli.

tabella

Bootstrap Table

Bootstrap Table to świetna tabela z kilkunastoma przydatnymi funkcjami. Posiada paginacje, sortowanie, wyszukiwarkę i funkcję eksportowania tabel/pojedynczych rekordów.

bootstrap table

Dynatable.js

Dynatable.js to bardzo rozbudowany generator tabel. Udostępnia filtrowanie, sortowanie i paginację. Daje developerowi znacznie większą kontrolę niż inne pluginy w tym zestawieniu.

dynatable

HighchartTable

HightchartTable pozwala na wygenerowanie wykresu na podstawie danych w tabeli.

highchart table

Tabulator

Tabulator to prosta w użyciu wtyczka jQuery do tworzenia interaktywnych tabel. Umożliwia pobieranie danych, paginację, motywy CSS i wiele innych funkcjonalności.

tabulator

jQuery ReStable

To bardzo prosty i lekki (1Kb) plugin jQuery do generowania responsywnych tabel. Nie posiada zbyt wielu funkcji, ale sprawdzi się w mniejszych projektach.

restable

FancyGrid

FancyGrid to jeden z najbardziej rozbudowanych pluginów do tworzenia tabel. Posiada ponad 30 różnych funkcji.

fancygrid

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

Odliczanie do wskazanej liczby Jak zrobić chat Slider z wtyczką bxSlider
View Comments