6 najlepszych bibliotek JavaScript do tworzenia prezentacji

W tym artykule poznasz 6 bibliotek JavaScript do tworzenia zaawansowanych pokazów slajdów.

WebSlides

WebSlides to jedna z najbardziej rozbudowanych bibliotek w tej kategorii. Jednocześnie jest na tyle prosta, że nie sprawi problemów nawet początkującym. Instrukcje do tego narzędzia możesz znaleźć w artykule Korona Ziemi z WebSlides – jak tworzyć prezentacje?.

webslides

reveal.js

Reveal posiada 6 animacji przejścia i 11 wbudowanych motywów. Jedną z ciekawych opcji tej biblioteki jest możliwość tworzenia zagnieżdżonych slajdów. Interesującą opcją jest również tzw. speaker view, czyli widok ułatwiający nagrywanie podkładu głosowego pod slajdy.

reveal

Impress

Popularne i rozbudowane narzędzie do tworzenia zaawansowanych prezentacji. Służy głównie do budowania prezentacji tekstowych. Zdaniem autora „impress.js może nie pomóc, jeśli nie masz nic interesującego do powiedzenia” 🙂

impress

deck.js

Deck.js to kolejne świetne narzędzie do tworzenia prezentacji. Posiada sporo przydatnych funkcji i przejrzystą dokumentację. Dodatkowe rozszerzenia pozwolą Ci wyciągnąć z tej biblioteki jeszcze więcej.

deck

Fathom.js

Bardzo prosta biblioteka do budowania pokazów slajdów.  Napisz prostą strukturę HTML, dodaj style CSS i kontroluj prezentacje w JS.  Fathom udostępnia kilka opcji sterowania pokazem. Możesz użyć myszki, klawiatury lub scrolla.

fathom

Flowtime.js

Flowtime to ostatnia biblioteka Javascript w tym zestawieniu. Posiada ciekawą opcję generowania podglądu prezentacji. Sterowanie dotykiem jest wbudowane.

flowtime

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

Jak kontrolować wideo w tle za pomocą Vimeo API? Filtrowanie HTML przy pomocy selektorów CSS Wykrywanie lokalizacji użytkownika w JavaScript
View Comments
  • Zestawienie super. 🙂
    Dobrym pomysłem byłoby uzupełnienie takich zestawień o informację o kosztach. Czy dana wtyczka lub rozwiązanie jest darmowe czy nie. 🙂
    Pozdrawiam.