10 przydatnych bibliotek JavaScript – maj 2017

W tym artykule poznasz 10 przydatnych bibliotek JavaScript. Większość z nich będziesz mógł natychmiast wykorzystać w swoich projektach. Nie przedłużając, przejdźmy do pierwszej z nich.

Anchorme

Anchrome to lekka i wydajna biblioteka, która pozwala na wykrycie adresów URL w tekście. Ta funkcja przyda się szczególnie, jeśli wszystkie linki w mailu lub tekście muszą być klikalne. W tym przypadku biblioteka wykona konwersje za nas.

anchorme

Planck.js

Planck to silnik fizyki 2D. Znajdzie zastosowanie przede wszystkim w tworzeniu gier HTML5. Na stronie głównej biblioteki znajdziesz ponad 30 przykładów jej użycia.

planck

Eagle.js

Eagle.js to framework do tworzenia prezentacji w Vue. Obsługuje animacje, motywy, interaktywne widgety. Posiada bardzo proste i modyfikowalne API, więc pozwala na dużą swobodę.

eagle

BigPicture

BigPicture to lekka i nowoczesna biblioteka służąca do wyświetlania zdjęć i filmów w oknie popup. Działa z tagami img, regułą background-image oraz filmami YouTube, Vimeo i lokalnymi.

bigpicture

zuck.js

Ta biblioteka jest kopią Facebook Stories. Posiada kilka motywów, przejrzystą dokumentację i ciekawy efekt animacji.

zuck

SVG.js

SVG.js to lekka biblioteka, która służy do manipulacji elementami SVG. Umożliwa animacje, dynamiczne gradienty, zdarzenia i wiele więcej.

svg

Selector

Selector to ważąca 5KB biblioteka, która może stanowić alternatywę dla jQuery. Przypomina Umbrella JS, ale posiada więcej opcji.

selector

Reactive Listener

Mimo nazwy ta biblioteka nie ma nic wspólnego z Reactem. Reactive Listener pozwala nam na tworzenie zaawansowanych obserwatorów zdarzeń (event listener) niż hover i click.

reactive

Moon

Moon to minimalistyczna biblioteka inspirowana Vue. Jest szybka i prosta w nauce. Zapewnia wysoką wydajność.

moon

Tippy.js

Tippy to lekka biblioteka służąca do tworzenia tooltipów (podpowiedzi). Posiada kilkanaście animacji i zapewnia wsparcie w większości przeglądarek (nawet w IE10+).

tippy

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

6 najlepszych bibliotek JavaScript do tworzenia prezentacji 13 innowacyjnych formularzy logowania i rejestracji 13 najlepszych bibliotek Javascript do tworzenia wykresów
View Comments
Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.