Moje wrażenia z infoShare 2018

W dniach 22-23 maja w Gdańsku odbyła się kolejna edycja infoShare – największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku udało mi się odwiedzić to wydarzenie. W tym wpisie podzielę się moimi wrażeniami w infoShare 2018.

Dzień pierwszy

Na konferencje dotarłem w poranek 22 maja. Po krótkiej i bezproblemowej rejestracji nadszedł czas na dzień pełen wykładów. Do wyboru mieliśmy aż 6 różnych scen:

  • 2 duże sceny: Inspire i Tech – dostępne dla wszystkich (włącznie z darmowymi wejściówkami),
  • 3 mniejsze sceny dostępne dla posiadaczy wejściówek Conference wzwyż: Tech Plus I, Tech Plus II, Marketing
  • Startup Stage

Taki podział konferencji był moim zdaniem dobrym pomysłem. Bardzo duża ilość ludzi przez rozmieszczenie scen była rozproszona i nigdzie nie robił się tłok. Jednocześnie na każdej ze scen było wystarczająco krzeseł, aby nigdy nie mieć problemu ze znalezieniem miejsc siedzących.

W tym wpisie pominę moje wrażenia ze sceny marketingowej i startup, ponieważ większość czytelników prawdopodobnie jest zainteresowana scenami technologicznymi.

W pierwszym dniu na wyróżnienie na pewno zasługują wykłady:

  • New Adventures in Responsive Web Design – prowadzony przez V. Friedmana (autor smashingmagazine.com) wykład skupiał się na zaawansowanych metodach optymalizacji stron internetowych.
  • Prowadź biznes, ciesz się życiem – wykład Przemysława Pająka (spidersweb.pl), w którym opowiedział jak mimo bardzo dużej ilości obowiązków, dzięki rozwojowi technologii, jest w stanie znaleźć czas na swoje pasje (podróże). Zdecydowanie wartościowy wykład dla tych z nas, którzy oprócz sukcesów w karierze zawodowej chcą również realizować się w swoich pasjach.
  • Blockchain, innowacje i zaufanie – zrealizowana w formie panelu dyskusja ekspertów na temat wykorzystania technologii blockchain w codziennym życiu. Ciekawie było wysłuchać argumentów każdej ze stron (zwolenników i sceptyków technologii).

Minusem okazał się krótki czas trwania pojedynczych wykładów. Często było to 20-30 minut, które dla części prelegentów było czasem zbyt krótkim aby konkretnie wytłumaczyć zagadnienie. Z tego powodu część wykładów była przeprowadzana w „trybie ekspresowym” co negatywnie wpływało na przyswajanie informacji.

Dzień drugi

W drugim dniu odbyło się zdecydowanie więcej wykładów, którymi mógłby się zainteresować Web Developer. Odbyły się dwa wykłady skoncentrowane na temacie optymalizacji stron internetowych: Game of Performance Alexa Moldovana You don’t need permission to build a fast website Ryana Townsenda.

Świetny wykład poprowadził również Maciej Aniserowicz z blogu devstyle.pl, który w swojej prezentacji pt. „Szczęśliwy programista? Kluczowe wskazówki do udanej kariery w IT” podał konkretne podpowiedzi dla wszystkich zainteresowanych karierą w IT.

Podsumowanie

infoShare jest bardzo popularną konferencją i na pewno widać to po ilości uczestników. Wiele udanych edycji wydarzenia pozwoliło organizatorom przygotować plan eventu, który jest wygodny dla osób biorących udział w konferencji.

Większość wykładów jest świetnie przygotowana i sporo wnosi. Wydaje mi się jednak, że jest ich po prostu za dużo i przez to są zbyt krótkie. Za rok chętnie zobaczyłbym mniej, ale bardziej treściwych wykładów.

Do zobaczenia za rok! 🙂

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

Wywiad z Tomaszem Pawulem, co-founderem infoShare infoShare 2018 – dlaczego warto wziąć udział?
View Comments
Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.