Najlepszy sposób na naukę tworzenia stron internetowych

Zaczynając naukę tworzenia stron nie wiedziałem jak sprawdzić i utrwalić zdobytą wiedzę. Przerabiałem video kursy i książki, ale przykłady w nich użyte często były nudne i miały niewiele wspólnego z nowoczesnymi stronami, na które natrafiałem w sieci. Znalazłem wtedy sposób, dzięki któremu uczyłem się znacznie szybciej. Tym sposobem jest…

Kodowanie profesjonalnych layoutów.

Odkryłem, że w internecie są setki darmowych i profesjonalnych projektów graficznych, z których mogłem skorzystać. Od tamtej pory co kilka dni wybierałem projekt, który mi się podobał i spędzałem kolejne kilka dni na „przerabianiu” go na działającą stronę.

Największym plusem tego sposobu jest to, że uczymy się na prawdziwych przykładach. Jeśli w przyszłości będziesz pracować w tym zawodzie, to Twoja praca będzie wyglądała bardzo podobnie.

free-psd-templates-photoshop-full-header-1600x838

 

Skąd pobierać profesjonalne projekty stron?

W internecie można znaleźć ich mnóstwo. Podsyłam kilka linków:

Wiele projektów może się powtarzać, ale na pewno znajdziesz coś dla siebie.

take

Co dalej?

W większości przypadków projekty są formacie .psd. Najlepiej otwierać je w Photoshopie, ale darmowy GIMP też je otworzy. Następnie z szablonów wytnij grafiki, których nie możesz utworzyć w kodzie (np. zdjęcia).

Dalej pozostaje już tylko praca w kodzie. Końcowa strona powinna być identyczna z projektem. Jeśli na początku Ci się nie uda, to nie musisz się martwić. Z każdym kolejnym projektem będzie coraz łatwiej.

Po pewnym czasie zobaczysz, że większość rzeczy robisz już automatycznie. Rzeczy, które wcześniej wymagały zastanowienia będziesz robić bezmyślnie.

capture

Podsumowanie:

Najlepszym sposobem na naukę tworzenia stron internetowych jest kodowanie layoutów. Postanów, że w każdym tygodniu zakodujesz 1 projekt. Dzięki temu utrwalisz zdobytą wiedzę i uzupełnisz braki.

Powodzenia! 🙂

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

Webmaster samouk – 5 porad, które ułatwią Ci start 7 często popełnianych błędów przez Webdeveloperów 6 błędów, które popełniają osoby uczące się tworzenia stron internetowych (2021)
View Comments