10 niesamowitych gier do nauki tworzenia stron internetowych (2020)

W tym zestawieniu poznasz 10 gier online, dzięki którym w rozrywkowy sposób rozwiniesz swoje umiejętności programistyczne.

CodeWars

CodeWars to platforma pozwalająca na naukę wielu języków programowania. Po wybraniu języka i przejściu testu, otrzymasz dostęp do wyzwań. Możesz zdobywać punkty, być częścią rankingu i porównywać swoje rozwiązania do innych.

Nauczysz się: JavaScript, PHPPython, wiele innych

CodeCombat

CodeCombat to platforma służąca do do nauki programowania. Cała zabawa polega na przechodzeniu gry przy pomocy pisania kodu. CodeCombat jest projektem społecznościowym posiadającym ponad 500 kontrybutorów i 5 000 000 graczy.

Nauczysz się: JavaScript, HTML, CSS, jQuery, BootstrapPython

Screeps

Screeps to pierwsza na świecie strategiczna gra MMO dla programistów. Polega na zaprogramowaniu pętli dla tzw. „creepów”. Następnie wirtualne stworzenia będą działać według ustalonej pętli eksplorując nieskończony świat, zbierając surowce i walcząc z creepami innych graczy.

Nauczysz się: Javascript

Flexbox Froggy

Flexbox Froggy to gra, w której musisz umieścić kolorowe żaby na odpowiednich liściach. W tym celu musisz użyć Flexboxa.

Nauczysz się: CSS Flexbox

CodinGame

CodinGame to kolekcja gier, które pozwolą rozwinąć Twoje umiejętności programistyczne. Każda gra jest inna i wymaga nowego podejścia. Znajdziesz tutaj dużo przyjaznych społeczności i zaawansowanych developerów, którzy chętnie przejrzą Twój kod i pomogą z problemami.

Nauczysz się: PHP, JavaScript, Python i ponad 20 innych technologii

Empire of Code

Empire of Code to strategiczna gra, w której musisz zbudować i rozwinąć cywilizację na obcej planecie. Do wyboru masz dwie „strony konfliktu” – JavaScript i Python.

Nauczysz się: JavaScript, Python

Hex Invaders

W grze Hex Invaders ziemia jest atakowana przez trójkę kosmitów. Każdy z nich posiada inny kolor. Twoim zadaniem jest odczytać kolor pocisku w systemie szesnastkowym (hex np. #800000) i strzelić w kierunku odpowiedniego kosmity.

Nauczysz się: Odczytywanie kolorów HEX

CSS Diner

CSS Diner to gra służąca do nauki selektorów CSS. Zaczynamy od prostych selektorów takich jak #id i .klasa, a kończymy na [atrybut^=”wartość”].

Nauczysz się: CSS

Untrused

W Untrusted wcielamy się w rolę doktora Evala. Naszym celem jest przechodzenie przez kolejne mapy. Problem w tym, że mapy są niemożliwe do przejścia. Na szczęście mamy dostęp do fragmentów kodu, który je generuje.

Nauczysz się: JavaScript

Elevator Saga

Twoim celem w Elevator Saga jest zaprogramowanie ruchu windy w JavaScript. Musisz napisać kod w sposób, który pozwali na transport ludzi w najbardziej efektywny sposób.

Nauczysz się: JavaScript

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

18 kanałów YouTube do nauki tworzenia stron internetowych 6 błędów, które popełniają osoby uczące się tworzenia stron internetowych (2021) 8 trików w Atom, które pomogą Ci zaoszczędzić masę czasu
View Comments