6 najlepszych wtyczek do tworzenia okien Modal

Okna modal mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Są używane do wyświetlania komunikatów, formularzy, zdjęć i praktycznie każdego innego elementu, który można zobaczyć na stronach internetowych. W tym wpisie pokażę Ci 6 najlepszych (według mnie) okien popup w jQuery.

1. Lighcase

lightcase

Lightcase jest pluginem, który wyświetla niemal wszystko – formularze AJAX, filmy z youtube a nawet mapy Google. Lightcase jest responsywny i działa z każdą nowoczesną przeglądarką.

Strona wtyczki. 

2. Avgrund

avgrund

Avgrund jest bardzo lekką wtyczką,  która tworzy ciekawy efekt głębi pomiędzy zawartością strony a oknem modal. Jest responsywny i w pełni kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami.

Strona wtyczki. 

3. Remodal

remodal

Remodal jest wtyczką, która oferuje możliwość użycia wszystkich animacji CSS. Poza tym jest lekki, responsywny i działa na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach.

Strona wtyczki. 

4. Featherlight

featherlight

Featherlight to plugin przeznaczony głównie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Dostarcza jedynie podstawową strukturę okna modal. Dzięki temu jest bardzo lekki i łatwy w modyfikacji.

Strona wtyczki. 

5. animatedModal

animatedModal

AnimatedModal oferują ciekawą opcję pełnoekranowych okien modal. Oprócz tego udostępnia szereg animacji CSS3. Jest responsywny i działa pod większością przeglądarek.

Strona wtyczki. 

6. Morphing Modal

morphingModal

Morphing Modal oferuje funkcjonalność, której nie spotkałem w żadnej innej wtyczce tego typu. Po kliknięciu na przycisk otwierający zaczyna się on (przycisk) powiększać się tak, że wypełnia cały ekran i tworzy okno modal. W sposób odwrotny działa zamykanie okna.

Strona wtyczki.

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

Mobilne menu ze Slicknav.js 13 efektownych wtyczek scrollujących jQuery Wysuwane boczne menu
View Comments
Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.