5 najlepszych pluginów jQuery do tworzenia sliderów

Slidery nie bez powodu są jednym z najpopularniejszych elementów znajdujących się na stronach internetowych. Główną zaletą sliderów jest ich wszechstronność – mogą zostać użyte do stworzenia galerii, prezentacji, portfolio i wielu innych elementów. W tym artykule przedstawię Ci 5 najlepszych (według mnie) sliderów jQuery.

1. Master Slider

masterslider

Master Slider oferuje bardzo dużo funkcjonalności takich jak: dotykowe przewijanie, animacja zawartości, responsywność. Działa na wszystkich przeglądarkach oraz dostarczony jest również w wersji wtyczki na WordPressa. Do tej pory pobrany został ponad 360,000 razy.

Strona wtyczki.

2. Unslider

unslider

Unslider jest w pełni darmowym, lekkim i prostym w użyciu sliderem jQuery. Oferuje pełną responsywność, kompatybilność z wszystkimi przeglądarkami i dotykowe przewijanie (przy podłączeniu dodatkowej wtyczki jquery.swipe.js). Jest to zdecydowanie najlepszy z darmowych sliderów.

Strona wtyczki.

3. Scattered Polaroids Gallery

ScatteredPolaroids

Scattered Polaroids Gallery to kolejny slider,  który świetnie nadaje się do tworzenia efekt efektywnych galerii. Współpracuje ze wszystkimi przeglądarkami, jest w pełni responsywny i prosty w instalacji.

Strona wtyczki.

4. Slit Slider

slitslider

Slit Slider udostępnia kilka bardzo ciekawych animacji slajdów. Oprócz tego jest responsywny i kompatybilny z wszystkimi przeglądarkami.

Strona wtyczki.

5. fullPage

fullpage

Fullpage różni się trochę od pozostałych sliderów. Zaprojektowany został do tworzenia całych stron w formie slajdów przewijanych przy pomocy przycisków lub scrolla. Warto sprawdzić.

Strona wtyczki.

Spodobał Ci się artykuł? Dzięki naciśnięciu serduszka poniżej będę wiedział jakie treści tworzyć. Dzięki! :)

10 niesamowitych tabel jQuery Odliczanie do wskazanej liczby Wysuwane boczne menu
View Comments